DÍA | HORARIO | CONCEPTO |
9 | Exposición fotográfica en el aula de exposiciones del centro cívico en horario de apertura del mismoArgazki erakusketa auzo etxeko erakusketa gelan, bertoko irekiera ordutegian. | |
10:00 – 13:00 | Puertas abiertas a la exposición permanente de la Asociación belenistas Santo Justo y Pastor en los locales de lozoño 26-28 (trasera)`Santo Justo y Pastor elkarte belenistaren´´erakusketa iraunkorreko ate irekiak Lozoño 26-28 (atzekaldea) lokaletan. | |
10:00 | Comienzo del concurso de Alubias organizado por la Asociación de Comerciantes, previa inscripción (consúltalo con tu comercio habitual)Merkatarien elkarteak antolatutako Indaben lehiaketaren hasiera, aurrez izena eman (Zure ohiko merkatariari kontsultatu) | |
12:00 | Talleres de seguridad vial con la cruz roja en la plaza BBKCruz-Roja gaztearen bideko segurtasun tailerrak BBK enparantzan. | |
12:00 | Campeonato de basket 3×3 en la cancha de Ugarte3x3 basket lehiaketa Ugarteko kantxan | |
12:00 | Animación musical por las calles del barrioAnimazio musikala auzoko kaleetan zehar. | |
12:30 | Juegos infantiles en ArbolantxaHaurrentzako jokoak arbolantxan | |
14:00 | Pregón de fiestas a manos de Asociación de familias de Otxarkoaga y txupinazo en UgarteJaien hasierako pregoia Otxarkoagako familia elkartearen eskutik eta txupinazoa Ugarten. | |
confirmado | 13:3015:00 | Pase del jurado por los comercios participantes del concursoEpaimahaia igaroko da lehiaketan parte hartu duten komertzioetatik. |
17:00:00 | Master class de boxeo, txiki box y exhibición 5×3 con Andoni Gago y Juan Alberto Martin y la colaboración de OtxarBoxing TeamBoxeo master class, txiko box eta 5×3 erakustaldia Andoni |
Gago eta Juan Alberto Martinekin eta OtxarBoxing Team-en laguntzarekin | ||
18:00 | Deportes Vascos y juegos tradicionalesInscripción en bares Flower y BasoaEuskal kirolak eta joko tradizionalak. Izen-ematea Flower eta Basoa tabernetan | |
19:00 | Concierto con el grupo «Con mis amigos flamencos´´ en el bar En petit comitéKontzertua «Con mis amigos flamencos´´ taldearekin En petit comité tabernan | |
19:00:00 | Entrega de premios del concurso de Alubias en Arbolantxa n12Indaben lehiaketaren sari banaketa Arbolantxa n12 | |
19:15 | Exhibición canina con INDARTSU TXAKUR TALDEATxakur erakusketa INDARTSU TXAKUR TALDEA-rekin Ugarten | |
20:30 | Sardinada popular en Ugarte patrocinado por BeharlekuSardina jana herrikoia Ugarten Beharlekuk babestuta | |
21:00 | Los bares Basoa y Flower presentan a Jonathan Merino y la Citric band en concierto.Basoa eta Flower tabernek Jonathan Merino eta la Citric band aurkezten dute kontzertuan | |
20:00 | Verbena en el COMETA con grupo sorpresaDantzaldia el COMETAn talde sorpresarekin | |
21:00 | Carrera de vehiculos en miniatura en el Bar BasoaIbilgailu txikien lasterketa Basoa tabernan | |
21:30 | Mariachis en directo en el bar El RubioMariatxiak zuzenean El Rubio tabernan | |
22:00 | Verbena con el grupo “MENTA” en UgarteDantzaldia «MENTA´´ taldearekin Ugarten | |
10 | Exposición fotográfica en el aula de exposiciones del centro cívico en horario de apertura del mismoArgazki erakusketa auzo etxeko erakusketa gelan, bertoko irekiera ordutegian. |
10:00 – 13:00 | Puertas abiertas a la exposición permanente de la Asociación belenistas Santo Justo y Pastor en los locales de lozoño 26-28 (trasera)`Santo Justo y Pastor elkarte belenistaren´´erakusketa iraunkorreko ate irekiak Lozoño 26-28 (atzekaldea) lokaletan. | |
10:30 | Plaza abierta para cocinarJanaria prestatzeko plaza irekia | |
11:30 – 12:00 | Inscripción del concurso “Arroces del mundo” para inscripción previa en el email arrocesotxarkoaga@gmail.com o en el teléfono 944115611 (Carmen)`Munduko arrozen´´ lehiaketan izen-ematea. Aurrez izena emateko arrocesotxarkoaga@gmail.com email-ean edo 944115611 (Carmen) telefonoan | |
11:30:00 | Juegos infantiles de la mano de GOIZALDE en UgarteHaur jolasak PANGEAren eskutik Ugarten. | |
12:30 | Campeonato RanaInscripción bares Flower y Basoa (inscripción en los bares)Igel txapelketa Flower eta Basoa tabernetan ( izen-ematea tabernetan) | |
12:30 | talleres de manualidades en Ugarte con BizitegiEskulan tailerrak Ugarten Bizitegirekin | |
12:30 | Teatro en el centro cívico la compañía Aullidos de OtxarAullidos de Otxar konpainiaren antzerkia auzo etxean. | |
12:30 | Campeonato de rana en bares Flower y Basoa (inscripción en ambos bares)Igel txapelketa Flower eta Basoa tabernetan (izen-ematea tabernetan | |
14:30 | Entrega de platos al jurado y reparto de premios en UgartePlater aurkezpena epaimahaiari eta sari banaketa. | |
15:00 | Comida popular en Ugarte Arroces del mundoBazkari herrikoia Ugarten munduko arrozak | |
16:00 | Bailes de otras regiones del mundo.Beste herrialdetako dantzak. | |
17:00 | Campeonato de Golf «virtual´´ (5 hoyos)Inscripción Bar BasoaGolf «birtualaren´´ lehiaketa (5 zulo) izen-ematea Basoa tabernan |
19:00 | Master class de rumba flamenca impartida por el profesor de baile Kepa De la funteKepa De la fuente dantza irakasleak emandako Rumba flamenka master class | |
19:00 | Karaoke en el bar En petit comitéKaraokea En petit comité tabernan | |
11 | Exposición fotográfica en el aula de exposiciones del centro cívico en horario de apertura del mismoArgazki erakusketa auzo etxeko erakusketa gelan, bertoko irekiera ordutegian. | |
18:00 | Exhibición de baile flamenco en Ugarte de la mano de la mano de Estudio Flamenco Safo EskolaFlamenko dantzaren erakustaldia Ugarten Safo Eskola flamenko dantza estudioaren eskutik | |
18:00 | Juegos infantiles en GaraizarHaur jolasak Garaizarren | |
18:00 | Recorrido arquitectónico histórico por Otxarkoaga con el doctor en historia Luis Bilbao, la arquitecta doctora Miriam Varela, el arquitecto y vecino Karlos Renedo y con Cristóbal I. Rivera de la AFO. Salida del centro cívico.Inscripción previa en asociacionfamiliasotxarkoaga@yahoo.comIbilaldi arkitektoniko historikoa Otxarkoagatik historian doktorea Luis Bilbao, arkitekturan doktorea Miriam Varela, arkitektoa eta auzokide Karlos Renedo eta Cristóbal L. Rivera AFOko kidearekin. Irteera auzo etxeanAurrez izena eman behar da: asociacionfamiliasotxarkoaga@yahoo.com | |
19:30:00 | Torneo futbol 7 II memorial Constan y Rober en el campo de futbol «CD Otxarkoaga´´Futbol 7 txapelketa Constan eta Rober II. Memoriala «CD Otxarkoaga´´ futbol zelaian | |
20:00 | Carrera de Caracoles en el bar En petit comitéBarraskilo lasterketa En petit comité tabernan | |
12 | ||
Exposición fotográfica en el aula de exposiciones del centro cívico en horario de apertura del mismoArgazki erakusketa auzo etxeko erakusketa gelan, bertoko irekiera ordutegian. | ||
17:00 | Olimpiadas Virtuales en elBar BasoaOlinpiada birtualak Basoa tabernan |
18:00 | Juegos infantiles en ArbolantxaHaur jokoak Arbolantxan | |
19:00 | Actividades de Gaztegune en Ugarte: Baile moderno, Grafitti….Gazteguneko jarduerak Ugarten: Dantza modernoa, Grafittia…. | |
19:30:00 | Torneo futbol 7 II memorial Constan y Rober en el campo de futbol «CD Otxarkoaga´´Futbol 7 txapelketa Constan eta Rober II. Memoriala «CD Otxarkoaga´´ futbol zelaian | |
13 | DIA DEL NIÑO/A EN LAS BARRACAS*UMEAREN EGUNA BARRAKETAN* | |
Exposición fotográfica en el aula de exposiciones del centro cívico en horario de apertura del mismoArgazki erakusketa auzo etxeko erakusketa gelan, bertoko irekiera ordutegian. | ||
18:00 | Juegos infantiles en Ugarte 19Haur jokoak Ugarte 19 | |
18:00 | Batalla de gallos (Hip-hop) mas actuaciones de rap«Batalla de gallos´´ (Hip-hop) + rap emanaldiak El Geltoki tabernaren eskutik Ugarten | |
19:00 | Concurso de mus y/o Cuatrola en los bares Flower y BasoaMus eta kuatrola lehiaketa Flower eta Basoa tabernetan | |
19:00 | Bingo travesti en el bar En petit comitéBingo -Trabestia En petit comite tabernan | |
EUSKARAREN EGUNAEurocaña en la txosnaEurokaina txosnan | ||
14 | Exposición fotográfica en el aula de exposiciones del centro cívico en horario de apertura del mismoArgazki erakusketa auzo etxeko erakusketa gelan, bertoko irekiera ordutegian. | |
18:00 | Sardinada en el bar Rolan`sSardina jana Rolan`s tabernan | |
18:15 | Pregón del día del Euskera en Ugarte |
Pregón del día del Euskera en Ugarte | ||
18:30 | Arratsaldean zehar auzoko berbalaguna egongo da euskaraz gozatzen. Anima zaitez haiekin euskara plazara ateratzen! | |
18:30 | Verbena infantil con DJ XAIBOR en Ugarte.Haur dantzaldia DJ XAIBORrekin Ugarten | |
18:30 | World kafe Euskaraldia Otxarkoagan Euskaitz Euskara Taldearekin | |
19:00 | Concurso ajedrez y /o partxisBares Flower y BasoaXake eta partxis lehiaketa Flower eta Basoa tabernetan | |
19:30:00 | Torneo futbol 7 II memorial Constan y Rober en el campo de futbol «CD Otxarkoaga´´Futbol 7 txapelketa Constan eta Rober II. Memoriala «CD Otxarkoaga´´futbol zelaian | |
20:00 | Parrillada en el bar En petit comitéParrilada eta karaokea En petit comité tabernan | |
20:15 | Chocolatada en Ugarte de la mano de AFOTxokolatada Ugarten AFOren eskutik | |
20:00 | Bertso hop La Basu, Iñaki Viñaspre eta Oihana Bartrarekin. | |
21 | Karaoke Bar GeltokiKaraokea Geltoki tabernan | |
Otxarkoagako Gazte Eguna | ||
15 | Exposición fotográfica en el aula de exposiciones del centro cívico Argazki erakusketa auzo etxeko erakusketa gelan, bertoko irekiera ordutegian.en horario de apertura del mismo | |
10:00 | Gaztegunaren Futbol txapelketa(apuntatzeko: Mahatserri taberna, elkartzeko lekua Mahatserri denok batera joateko)Campeonato de futbol del Gaztegune(para apuntarse: Mahatserri taberna, quedaremos para ir todas juntas en Mahatserri taberna) | |
14:00 | Gazte Bazkaria Ugarte plazanComida Gazte en la plaza Ugarte | |
16:30 | Bingo musikatua Ugarte plazan OGAren eskutikBingo musical en la plaza Ugarte de la mano de la OGA | |
18:30 | Poteo musikatua auzotik OGAren eskutikPoteo musical por el barrio de la mano de la OGA | |
19:00 | Otxarkoaga Punk fest IV:Concierto en centro comercial Lozoño (Bar Calbarro) con los grupos «Pimeros auxilios´´, «Bolkete´´, «Tu padre en bolas´´ |
Otxarkoaga Punk fest IV: Lozoñoko merkatal zentroan (Calbarro taberna) «Pimeros auxilios´´, «Bolkete´´, «Tu padre en bolas´´ taldeen kontzertua. | ||
19:00 | Karaoke en el bar En petit comitéEn petit comité tabernan karaokea | |
20:00 | Pintxopote Bar BasoaPintxopote Basoa tabernan | |
21:00 | Verbena en Arbolantxa con el grupo «La klandestina´´ Bares Rolan`s, Basoa y FlowerArbolantxan dantzaldia «La klandestina´´ taldearekin Flower, Basoa eta Rolans tabernen eskutik. | |
22:00:00 | Mariachis show en el Bar MendipekoMariatxien show-a Mendipeko tabernan | |
22:30 | Conciertos en Ugarte con los grupos “GLAUKOMA” y “Radio Revolucion”“GLAUKOMA” eta “RADIO REVOLUCION” taldeen kontzertuak | |
16 | 10:00 – 13:00 | Puertas abiertas a la exposición permanente de la Asociación belenistas Santo Justo y Pastor en los locales de lozoño 26-28 (trasera)`Santo Justo y Pastor elkarte belenistaren´´erakusketa iraunkorreko ate irekiak Lozoño 26-28 (atzekaldea) lokaletan. |
10:00 | Reparto de carne para el concurso gastronómico de “Sukalki”. Inscripción previa en la carnicería Aurtenetxe del mercado de OtxarkoagaHaragi banaketa «Sukalki´´ gastronomia lehiaketarako. Otxarkoagako merkatuko Aurtenetxe harategian aurrez izena eman. | |
11:00-14:00 | Exhibición de Demo Xwing y juegos de mesa UgartenDemo Xwing eta mahai jokoen erakustaldia | |
12:30 | Campeonato de dardos para niños en la plaza de la bbk modalidad High score.Umeentzako dardo lehiaketa High score modalitatean BBK plazan. | |
13:30 | Entrega de premios del concurso de Dibujo infantil de la mano de More ElkarteaHaur marrazki lehiaketaren sari banaketa More elkartearen eskutik. | |
14:30 | Entrega de plato al jurado y entrega de premiosPlater aurkezpena epaimahaiari eta sari banaketa. | |
15:00 | Comida dardera en Ugarte |
Bazkari darderoa Ugarten | ||
17:00 | Campeonato de dardos en la plaza de la BBKDardo lehiaketa BBK plazan | |
16:30-18:30 | monologo de Boca Beats ComedyBakarrizketa Boca Beats Comedyrekin | |
18:00 | Campeonato de futbolín en el bar Basoa y Flower (inscripción en los bares)Futbolin lehiaketa Basoa eta Flower tabernetan ( izen-ematea tabernetan) | |
19:30021:30 | concierto havana 537havana 537 kontzertua | |
20:30 | Costillada en Ugarte patrocinado por BeharlekuSahietsa jana Ugarten, Beharlekuk babestuta. | |
22:00 | Actuación de «Las Fellini´´ en el bar En petit comitéLAS FELLINI En Petit Comite tabernan | |
22:00 | Verbena en Ugarte con la “ORQUESTA RIVER”Dantzaldia “ORQUESTA RIVER”ekin Ugarten | |
Día contra la violencia de machistaBortizkeria matxistaren aurkako eguna | ||
17 | 10:30 – 13:00 | Puertas abiertas a la exposición permanente de la Asociación belenistas Santo Justo y Pastor en los locales de lozoño 26-28 (trasera)`Santo Justo y Pastor elkarte belenistaren´´erakusketa iraunkorreko ate irekiak Lozoño 26-28 (atzekaldea) lokaletan. |
Durante todo el día Torneo futbol 7 II memorial Constan y Rober en el campo de futbol «CD Otxarkoaga´´ Entrega de premios al finalizar el torneo en el campo.Egun osoan zehar futbol 7 txapelketa Constan eta Rober II. Memoriala «CD Otxarkoaga´´futbol zelaian. Sari banaketa lehiaketa bukatutakoan zelaian. | ||
12:00 | Inscripción y concurso de pinchos en UgartePintxo lehiaketarako izen-ematea Ugarten | |
12:00 | Exhibicion de pelota en el frontón de Lozoño de la mano de Optikari eta FisiobarriPelota erakustaldia Lozoñoko frontoian Optikari eta Fisiobarriren eskutikNagusiak:Rojo-Castellanito |
Txikito de Barrenetxe-ElorzaHelduak:Etxaniz – GalarzaZalbide-Villa | ||
12:30 | Espectaculo PINK IMPACT de la mano de la compañía El gran RufusPINK IMPACT ikuskizuna El gran Rufus konpaniaren eskutik | |
14:00:00 | Akrofall Lurretik zerura… edo zerutik lurrera? De la mano de Maddi e IratxeAkrofall Lurretik zerura… edo zerutik lurrera? Maddi eta Iratxeren eskutik | |
14:30:00 | Entrega de pintxos al jurado y entrega de premios en UgartePintxo aurkezpena epaimahaiari eta sari banaketa Ugarten | |
14:30:00 | Pregon en contra de las agresiones sexistasEraso sexisten aurkako Pregoia. | |
15:00:00 | Comida popular en contra de la violencia machista y concurso de pinchos ( la comisión de fiestas pone las sillas y mesas) precio 5 € inscripción previa en otxarkoagakojaibatzordea@gmail.comIndarkeria sexistaren aurkako bazkari herrikoia eta pintxo lehiaketa ( Jai batzordeak mahaiak eta aulkiak jarriko ditu) Prezioa 5€ aurrez izen ematea otxarkoagakojaibatzordea@gmail.com | |
16- 17:30 | teatro participativo tombola 0,0Tombola 0,0 antzerki parte-hartzailea | |
17:30 | Curso de salsa con la escuela Salsa Cubana.net en UgarteSaltsa ikastaroa Salsa Cubana.net eskolarekin Ugarten. | |
18:00 | Concurso de Tortilla de patatasbares Flower y BasoaPatata tortila lehiaketa Flower eta Basoa tebernan | |
20:00 | Txupinazo y Fin de FiestasTxupinazoa eta jaien amaiera. |
Comments: no replies